Jak dzięki inwestycjom w podnajem osiągnąć wolność finansową?
Bez żadnego kredytu, bez olbrzymiego wkładu gotówkowego,
z takim ryzykiem jakie sam wybierzesz.
Brzmi trochę za dobrze? Już wyjaśniam...
Cześć!
Marcin Matuszewski z tej strony. Jestem trenerem szybkiego czytania stojącym za marką Intelektualnie.pl i dzięki inwestycjom w nieruchomości mieszkaniowe stałem się rentierem jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia.
Oznacza to, że mój zysk z wynajmowanych mieszkań pokrywa moje wydatki, dzięki czemu moje inwestycje są w stanie mnie całkowicie utrzymywać.
Obecnie zarządzam łącznie 116. umowami najmu (czasami jedna umowa najmu jest na parę, czy małżeństwo, więc samych najemców w kontrolowanych przeze mnie mieszkaniach jest jeszcze więcej) i dzisiaj chciałbym Ci opowiedzieć o podnajmie.
Podnajem to nic innego, jak po prostu wynajmowanie od kogoś mieszkania taniej (np. za 500 zł) wyłącznie po to, aby wynajmować je komuś innemu drożej (np. za 900 zł). Różnica pomiędzy tym, za ile wynajmujesz mieszkanie od właściciela, a tym za ile wynajmujesz je innemu najemcy, to Twój dochód pasywny.
Proste, prawda?
I jak się domyślasz, nie jest to żadna rewolucyjna koncepcja.
Ten model biznesowy został już tysiące razy sprawdzony i świetnie funkcjonuje, co najmniej od dziesięcioleci, gdyż w bardzo podobny sposób rozwijają się największe sieci hoteli, takie jak Marriott czy Hilton. One prawie nie posiadają budynków na własność, w których lokują swoje hotele. One je po prostu podnajmują.
Wynajmują taniej przestrzeń w czyimś budynku, po to, aby ją następnie wynajmować drożej swoim gościom hotelowym.
W 2013 r. sieć Marriott spośród wszystkich 3800 hoteli, które posiadała, była właścicielem tylko 10 budynków, w których się one znajdowały. Pozostałe 3790 to właśnie podnajem.
Oczywiście nie namawiam Cię od razu do tworzenia hoteli, ale dlaczego nie zacząć wykorzystywać tak dochodowego i sprawdzonego modelu biznesowego?
Na przykład podnajmując pojedyncze mieszkania...
Tylko rodzi się tutaj pytanie:
Dlaczego ktoś miałby wynająć Ci swoje mieszkanie taniej, skoro od razu może je wynająć komuś innemu drożej?
Odpowiedź na to pytanie jest jeszcze ciekawsza niż mogłoby się wydawać! Wiem, że może to zabrzmieć dziwnie, ale za chwilę zobaczysz, dlaczego nie tylko ktoś miałby zgodzić się na taki układ, ale jeszcze być Ci za to wdzięczny i WYCZEKIWAĆ takiej propozycji.
Ale o tym za sekundę, bo warto, abyś najpierw poznał najważniejsze cechy podnajmu jako formy inwestycji. To one bowiem w końcu wpłyną na Twoją ostateczną decyzję, czy zainwestować swój czas i pieniądze w to, czy w coś innego.
W stosunku do innych form inwestowania w nieruchomości, podnajem:
- daje Ci niemal pełną możliwość kontroli ryzyka (które tutaj i tak jest bardzo małe).
Głównie dlatego, że biorąc mieszkanie w podnajem, nie kupujesz go, więc nie musisz się wspierać żadnym kredytem. Płacisz właścicielowi jedynie stały czynsz przez określony czas i jego wielkość nie zmienia się przez cały okres wynajmu.
Bez znaczenia jest to, co aktualnie będzie się działo na rynku - czy będzie hiperinflacja, kursy walutowe będą się mocno wahać, stopy procentowe szaleć, a raty kredytowe wyskakiwać w kosmos – Ty jesteś od tego niezależny, bo masz zawsze stałe koszty i się tym nie przejmujesz.
Budujesz bardzo jasny i stabilny biznes, na dodatek oparty o potrzebę, która występuje ZAWSZE – niezależnie od koniunktury i sytuacji gospodarczej - o potrzebę dachu nad głową.
Na dodatek czas, na jaki podpisujesz umowę z właścicielem także określasz sam, co daje Ci jeszcze większą kontrolę.
Osobiście podpisuję zazwyczaj umowy podnajmu z właścicielami mieszkań na 5 lat. Jednak jeśli nie jesteś pewny siebie, danego mieszkania lub okolicy, to podpisz krótszą umowę.
Wszystko sobie przetestujesz i nabierzesz wprawy, aby potem masowo podnajmować kolejne mieszkania i ekspresowo budować swój przychód pasywny. - wymaga od Ciebie mało gotówki.
Tylko tyle, co na ewentualne odświeżenie i urządzenie mieszkania. U mnie łączne koszty wzięcia kawalerki w podnajem (łącznie z jej odświeżeniem i urządzeniem) wynoszą średnio ok. 3000 zł.
Mniej więcej za taką kwotę możesz stawiać u siebie kolejne małe „maszynki” generujące Ci co miesiąc dodatkowy dochód.
Oczywiście jeżeli chcesz, to możesz też inwestować większe kwoty w podnajmowanie, np. dużych mieszkań, które możesz jeszcze przebudować, aby zrobić większą liczbę pokoi na wynajem i osiągać tym samym większe zwroty.
Skala inwestycji zależy od Ciebie, ale już od ok. 3000 zł możesz mieć pierwszą nieruchomość dającą Ci co miesiąc przychód pasywny. - daje Ci bardzo dużą kontrolę nad Twoimi inwestycjami, a dzięki temu – szybkość ich tworzenia!
Zresztą zobacz: sam wybierasz okolicę i mieszkania, które chcesz podnająć. Sam negocjujesz i ustalasz warunki ich podnajęcia. Sam następnie wybierasz grupę docelową, pod którą urządzasz mieszkanie i ustalasz cenę wynajmu. Sam wybierasz kiedy wynajmować, komu wynajmować i na jakich warunkach.
Twoje zyski z podnajmu nie zależą od kaprysów banków, urzędników, czy zmian na giełdzie lub wahań rynkowych. To nie inwestycja w akcje czy kursy walutowe, gdzie musisz CZEKAĆ na odpowiedni moment, żeby np. sprzedać swoje aktywa i w ten sposób osiągnąć zysk.
Tutaj nie ogranicza Cię żadna zewnętrzna instytucja, sytuacja na rynku, wahania giełdowe czy walutowe. Masz kontrolę na każdym kroku, więc powodzenie Twojej inwestycji zależy od... Twoich umiejętności.
To od Ciebie w największej mierze zależy, jak duży zysk będziesz osiągał z każdej nieruchomości i w jakim tempie będziesz budował swój portfel mieszkań (w końcu, gdy nie musisz na nic czekać, to jak szybko podnajmiesz kolejne mieszkanie zależy tylko od Ciebie – może to być zarówno rok, jak i nawet tydzień). - wydaje mi się naprawdę prosty (nie wiem z jakimi formami inwestycji spotkałeś się wcześniej, ale w porównaniu z nimi podnajem to bułka z masłem).
Nie ma tutaj żadnych skomplikowanych teorii, aby odnosić naprawdę duże sukcesy. Nie musisz wiedzieć, czym są fale Elliotta, rynki fraktalne czy posiadać jakąś specjalistyczną wiedzę techniczną z zakresu budownictwa.
A ponieważ nie kupujesz danej nieruchomości na własność, nie musisz tak dokładnie sprawdzać każdego jej elementu. Nie borykasz się bowiem z wieloma problemami, które dotyczą właścicieli, czyli problemami prawnymi i technicznymi. Z prawnego punktu widzenia jesteś przecież tylko najemcą danego mieszkania.
Musisz tylko wiedzieć, co musisz zrobić na każdym etapie inwestowania, a zasady i najlepsze praktyki są bardzo jasne oraz przejrzyste.
Moment, moment! Jeżeli podnajem jest tak świetnym biznesem, to dlaczego tak mało osób to robi?
Tutaj tak naprawdę dochodzimy też do odpowiedzi na pytanie: dlaczego jakikolwiek właściciel mieszkania miałby się zgodzić wynająć Ci je taniej, skoro wie, że za chwilę wynajmiesz je komuś innemu drożej?
Dodajmy, że on doskonale wie o Twoich zamiarach podnajmu, bo musimy go o tym poinformować (musi wyrazić na to zgodę) i jest to wyraźnie zawarte w umowie.
Mając więc świadomość, że to mieszkanie można wynająć za większą kwotę… dlaczego miałby je wynająć Tobie za dużo mniejszą?
Bez sensu?
Tak, jeśli nie weźmiesz pod uwagę jednej „drobnej” rzeczy:
Źle prowadzony wynajem mieszkania to prawdziwy KOSZMAR!
Jeśli nie wiesz, jak:
- odpowiednio przygotować mieszkanie, aby było atrakcyjne dla potencjalnych najemców (są konkretne elementy, na które trzeba zwracać uwagę),
- napisać ogłoszenie o wynajmie, które przyciągnie wielu zainteresowanych,
- gdzie umieścić to ogłoszenie, aby trafiło do Twoich potencjalnych klientów,
- jak prezentować mieszkanie, gdy pojawią się już potencjalni najemcy, aby wzbudzić w nich zainteresowanie.
Znalezienie najemców nie jest proste... Kosztuje czas, pieniądze, energię, nerwy, a i tak bardzo często pojawiają się pustostany, a te KOSZTUJĄ. W końcu czynsz za mieszkanie do spółdzielni trzeba odprowadzać, niezależnie czy ktoś w nim mieszka, czy nie.
Ale prawdziwe problemy zaczynają się wtedy, gdy jakimś cudem najemca się znajdzie
W takiej sytuacji trzeba bowiem także dokładnie wiedzieć:
- jak go odpowiednio zweryfikować, czyli upewnić się, że jest osobą godną zaufania i w ogóle ma możliwość płacenia Tobie za wynajem (zdziwiłbyś się, gdybyś wiedział, jak wiele osób odpowiada na ogłoszenia mieszkań, na które ich zwyczajnie nie stać),
- jakie poczynić ustalenia (do kiedy płatność, co z czynszem do spółdzielni, co z opłatami ze wodę, prąd, gaz itp.),
- jaką umowę z nim podpisać (jest kilka rodzajów), jakie poszczególne zapisy powinny się w niej znaleźć, aby Cię odpowiednio chroniła,
- jak zabezpieczyć się na wypadek niepłacenia czy zniszczeń spowodowanych przez najemcę,
- jak reagować na różne scenariusze (awarie w mieszkaniu, sytuacje, gdy Twój najemca stracił źródło dochodów, zalał sąsiadów, sąsiedzi wezwali policję, bo było zbyt głośno i cała masa innych „przygód”).
I co? Nie jest to wszystko takie proste i oczywiste, jak się z pozoru mogło wydawać, prawda?
Teraz już wiesz, dlaczego tak mało osób w ogóle dobrze wynajmuje swoje własne mieszkania, a co do dopiero mówiąc o podnajmowaniu czyichś.
Każdy w końcu słyszał historie o najemcach, którzy nie chcą płacić albo niszczą mieszkanie. Najem to nie jest rzecz, którą można robić po omacku – tutaj wymagana jest po prostu odpowiednia wiedza, odpowiednio stworzona przez prawnika umowa najmu i zbiór zasad, którymi będziesz się kierować.
Bez tego najmowanie mieszkania to po prostu udręka.
Dlatego wielu właścicieli albo już na starcie w ogóle się tego nie podejmuje (tak, jest cała grupa osób, która posiada wolne mieszkania, ale nigdy nie chciała ich wynajmować, bo „za dużo z tym kłopotów”) albo rezygnuje z tego pomysłu w trakcie – po wielu próbach i kłopotach, w jakie się wpędzili, robiąc to nieodpowiednio.
Do tego przez różne perypetie życiowe (np. przeprowadzka właściciela do innego miasta/państwa, wyjazd osoby, dla której miało być przeznaczone mieszkanie itp.) dochodzą często JESZCZE DODATKOWE trudności w wynajmowaniu mieszkania.
Dlatego jest naprawdę wiele osób, które nie tylko zgadzają się na podnajem ich mieszkań, ale są za to dosłownie WDZIĘCZNE, bo to dla nich idealne rozwiązanie ich problemów.
A jeśli Ty posiadasz pełną wiedzę o tym, jak profesjonalnie prowadzić wynajem mieszkania – to dla Ciebie żaden problem :)
I właśnie za tę wiedzę pobierasz swój przychód pasywny w postaci różnicy pomiędzy tym, co płacisz właścicielowi mieszkania, a tym co płacą Ci najemcy.
Gdybyś chciał poznać całą tę wiedzę, razem ze wszystkimi procedurami i umowami jakich potrzebujesz - czyli otrzymać wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć zyskownie i profesjonalnie inwestować w podnajem, to zapraszam Cię na:
Dwa dni intensywnego szkolenia,
podczas którego dowiesz się,
jak krok po kroku osiągnąć
wolność finansową za pomocą podnajmu
W ciągu tych dwóch dni poznasz pełny proces inwestowania w podnajem:
- Od wybrania odpowiedniej okolicy i typu nieruchomości, którą warto podnająć.
- Przez znalezienie właściciela odpowiedniego mieszkania i negocjacje z nim.
- Przez właściwe urządzenie, podział mieszkania na większą ilość pokoi (jeśli wybierzesz większe mieszkanie) i marketing Twojej podnajmowanej nieruchomości.
- Po wynajęcie płacącemu i uczciwemu najemcy oraz zarządzanie tym najmem.
Tylko od razu uprzedzam: to szkolenie nie jest dla osób, które na tę chwilę nie mają za co żyć i ledwo wiążą koniec z końcem. Podnajem wymaga dużo mniejszych inwestycji, ale zawsze musisz mieć jakąś gotówkę (lub mieć możliwość zarobienia) na urządzenie i odświeżenie mieszkania (u mnie na kawalerkach to średnio 3000 zł).
Pamiętaj jeszcze, że aby prowadzić legalnie podnajem trzeba to robić w oparciu o działalność gospodarczą. Jeśli jeszcze jej nie masz, to żaden problem, bo obecnie możesz ją założyć nawet przez Internet i to w ciągu jednego dnia (kiedyś to było nie do pomyślenia, ale teraz założenie firmy to naprawdę banał) lub prowadzić pod działalnością kogoś z rodziny czy znajomego.
Jeśli natomiast nie jest to dla Ciebie problemem i poważnie myślisz o osiągnięciu niezależności finansowej, to jeszcze raz zapraszam Cię na szkolenie!
Tak wygląda harmonogram:
Dzień I: 14.03.2015 (sobota), godz. 10:00 – 20:00
- Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje nieruchomości mieszkaniowych?
- Kim tak naprawdę są najemcy?
- Czym charakteryzuje się podnajem?
- Zaplanuj swoją drogę do wolności finansowej
- Jak wybrać najlepszą okolicę?
- Jak szukać idealnej inwestycji?
- Pierwsze spotkanie z właścicielem idealnego mieszkania
- Drugie spotkanie z właścicielem idealnego mieszkania
- Profesjonalna umowa podnajmu
- Jak urządzić mieszkanie na wynajem?
- Jak podzielić mieszkanie na większą liczbę pokoi?
- Marketing Twojego mieszkania na wynajem
Poznasz charakterystykę poszczególnych rodzajów nieruchomości mieszkaniowych – ich cechy, ograniczenia i możliwości, jakie dają. Dowiesz się, czym charakteryzuje się rynek najmu i jak go REALNIE poznać w Twoim mieście.
W tym module poznasz „z bliska” Twoich przyszłych klientów – najemców. Poznasz różne rodzaje najemców, ich cechy, oczekiwania, potrzeby, na co zwracają oni uwagę i wybierzesz swojego klienta docelowego (rodzaj najemców, pod których będziesz szukał nieruchomości).
Plusy i minusy podnajmu, co łatwiej, a co trudniej w porównaniu do kupowania nieruchomości na wynajem. Dlaczego ktoś miałby Ci taniej wynająć swoje mieszkanie, skoro wie, że da się drożej.
Mając już wiedzę o typach nieruchomości, rodzajach najemców i cechach podnajmu, w tej części zaprojektujesz swoją drogę do pełnej wolności finansowej. Stworzysz swój osobisty plan.
Na tym etapie wiesz już komu chcesz wynajmować i czego on szuka – czas więc wybrać odpowiednią okolicę, w której będziesz poszukiwał mieszkań na podnajem, tak aby KAŻDE z nich miało szalenie atrakcyjne położenie dla Twojego docelowego najemcy (dzięki temu możesz wynajmować mieszkanie drożej i mieć pewność, że i tak znajdziesz wielu chętnych).
Właściciele mieszkań, którzy najchętniej zgodzą się na podnajem, często w ogóle nigdzie nie ogłaszają swojego mieszkania (nie starają się go wynajmować). Musisz wiedzieć, jak do nich dotrzeć - jest na to pewien ciekawy sposób.
Czyli jak znaleźć idealne mieszkanie na podnajem (poznasz kryteria, według których będziesz je oceniał oraz dowiesz się, na co zwracać uwagę) i właściciela, który będzie Ci dosłownie wdzięczny za Twoją ofertę.
Jak do niego doprowadzić, jak się podczas niego zachowywać, o co pytać, jak negocjować.
Do tego, w tej części, przeprowadzimy wspólny trening: podzielimy się na inwestorów w podnajem i właścicieli mieszkań (każdy właściciel otrzymuje indywidualną kartę opisującą, w jaki sposób ma się zachowywać i komu będzie skłonny wynająć mieszkanie). Zadaniem inwestorów jest zbudowanie dobrej relacji z właścicielem i uzyskanie zgody na podnajem. Później zamiana ról.
Cały proces wynajmowania mieszkania od właściciela składa się z dwóch spotkań. W tej części dowiesz się, czym różni się drugie spotkanie od pierwszego, jak je przeprowadzić, na co zwrócić uwagę, jak skutecznie negocjować cenę wynajmu i jakich argumentów używać.
Co powinna zawierać, na jakich zasadach odbywa się cała współpraca z właścicielem, na co zwrócić uwagę. Otrzymasz w formie elektronicznej sporządzoną przez prawnika umowę , którą sam wykorzystuję, abyś po szkoleniu nie miał już żadnych wymówek, tylko mógł od razu „iść w miasto” poznawać rynek i szukać dla siebie inwestycji.
Na tym etapie wiesz już, jak wynająć od właściciela idealne pod Twoich przyszłych najemców mieszkanie na bardzo korzystnych warunkach. Czas je odpowiednio urządzić.
W tej części poznasz rzeczy, na które potencjalni najemcy zwracają największą uwagę, decydując o wyborze mieszkania dla siebie i dzięki temu dowiesz się, w co wyposażać swoje mieszkanie, a czego unikać i dlaczego (wiele osób robi tutaj błędy).
Jest bowiem wiele elementów, na których możesz sporo zaoszczędzić i nie wpłyną one na ocenę mieszkania przez Twojego klienta, a są też takie, na których nie wolno Ci oszczędzać.
UWAGA: Robiąc „na czuja” większość osób postępuje tutaj odwrotnie – oszczędza na rzeczach kluczowych, a niepotrzebnie wydaje pieniądze na rzeczy, które mają mały wpływ na komfort najemcy.
Ponadto otrzymasz pełną rozpiskę (razem z cenami i miejscem zakupów) tego, w co sam wyposażam swoje mieszkania, żebyś widział od razu, co dokładnie powinieneś do nich kupić, gdzie możesz to zrobić i ile to kosztuje.
A właśnie - myślisz, że za każdym razem się głowię, w jakim stylu ją urządzić? Oczywiście, że nie!
Mam kilka gotowych układów, które ciągle powtarzam, więc nawet jeśli kompletnie nie masz zmysłu estetycznego, możesz je po prostu ode mnie skopiować. Każdy z nich się sprawdził, kosztował dużo mniej niż wygląda i bardzo dobrze służy moim najemcom.
Ostatecznie nauczysz się więc za dużo mniejsze pieniądze przygotowywać dużo atrakcyjniejsze dla najemców mieszkania, niż robi to Twoja konkurencja.
Zdziwiłbyś się, jak wielkie są możliwości podziału mieszkań na większą liczbę pokoi - a każdy z nich możesz przecież wynajmować osobno, tym samym dodatkowo mocno podnosząc zyskowność całej inwestycji. W tej części się tego nauczysz.
Dowiesz się, gdzie rozmieszczać swoje ogłoszenia o najmie (i jak sprawić, aby były bardziej widoczne), żeby przyniosły Ci największą możliwą liczbę zainteresowanych.
Dodatkowo otrzymasz gotowe treści moich ogłoszeń, które rok w rok zapewniają mi stały przypływ nowych najemców. Zobaczysz też, jakie zdjęcia nieruchomości daję w swoich ogłoszeniach i dlaczego właśnie takie (nieintuicyjna wskazówka, ale bardzo skuteczna).
Dzień II: 15.03.2015 (niedziela), godz. 9:00 – 17:30
- Jak prezentować mieszkanie potencjalnym najemcom?
- Jak wybrać odpowiedniego najemcę, z którym będzie Ci się dobrze współpracować?
- Kluczowy element – profesjonalna umowa najmu
- Jak się zabezpieczyć i jak postępować w przypadku zniszczeń mieszkania, czy opóźnień w płatnościach?
- Zarządzanie najmem – jak być dobrym i jednocześnie szanowanym właścicielem?
- Zarządzanie najmem – sytuacje awaryjne
- Jak zmniejszyć pustostan przy zmianie najemców?
Odpowiedni marketing Twojego mieszkania to nie wszystko. Jest jeszcze kilka rzeczy, które możesz zrobić bezpośrednio przed i podczas spotkania z Twoim potencjalnym klientem, żeby zwiększyć jego chęć na zamieszkanie właśnie u Ciebie (jeśli oczywiście dany klient Ci odpowiada).
Wprowadzając w praktykę wiedzę z poprzednich modułów, nie powinieneś narzekać na brak chętnych na Twoje mieszkanie – teraz na głowie będziesz miał wybór tego jednego - odpowiedniego.
W tym module dowiesz się, na co zwracać uwagę u Twojego potencjalnego klienta, jak sprawdzić jego „dłużnicze skłonności” oraz jakie 3 kluczowe pytania mu zadać, aby bardzo skutecznie go „prześwietlić” i przewidzieć, jakim będzie najemcą.
W tym module nie tylko otrzymasz gotową, profesjonalną i przygotowaną przez prawników umowę najmu, której sam używam, ale omawiając ją dokładnie, dowiesz się także, na jaki okres czasu podpisać umowę, od jakiego miesiąca do jakiego (tak, miesiąc ma znaczenie!), jak rozliczać się z najemcą, czy chociażby, który dzień ustalić na termin płatności (to ma większe znaczenie niż myślisz).
Dowiesz się dokładnie, w jaki sposób w pełni zabezpieczyć się przed złym najemcą i poznasz pełną procedurę postępowania (krok po kroku) w przypadku opóźnień w otrzymywaniu płatności, czy zniszczeń w Twoim mieszkaniu.
Dowiesz się, jaką postawę przyjąć i jak postępować, aby Twoi najemcy byli zadowoleni z waszej współpracy i czuli się u Ciebie komfortowo, ale jednocześnie płacili na czas i szanowali Twoje mieszkanie.
Co robić, gdy Twoi najemcy chcą (albo nawet muszą) zrezygnować z najmu przed zakończeniem umowy? Co robić, gdy tak hałasują, że sąsiedzi wzywają policję? Co robić, gdy zalewają wodą sąsiadów? Co robić, gdy w mieszkaniu występuje jakaś awaria? Na te i inne scenariusze poznasz dokładne odpowiedzi i gotowe sposoby postępowania.
Poznasz jeden sprytny sposób (za który Twoi najemcy będą Ci nawet wdzięczni), żeby przy zmianie najemców ograniczyć do minimum liczbę dni pustostanu. Przy zastosowaniu tej metody liczba dni pustostanu będzie najczęściej wynosiła 0, dzięki czemu Twoje mieszkanie – nawet przy rotacji najemców – będzie dla Ciebie zarabiało przez pełne 12 miesięcy w roku.
Trochę spraw organizacyjnych
Szkolenie odbędzie się w Warszawie w hotelu Mercure Warszawa Centrum przy ul. Złotej 48/54. Szkolenie trwa 2 dni. Zaczynamy w sobotę - 14 marca 2015 r. o godz. 10:00. Szkolenie zakończymy w niedzielę - 15 marca około godz. 17:30.
W cenę szkolenia wliczone są przerwy kawowe. Cena szkolenia nie obejmuje wyżywienia ani noclegu. W hotelu i jego pobliżu znajdują się liczne restauracje. Możesz również zarezerwować pokój w hotelu, korzystając ze strony www.hotels.com
Ile to kosztuje?
Tyle, aby wykorzystanie tego czego się nauczysz na szkoleniu chociaż raz, czyli przy wzięciu chociaż jednego mieszkania w podnajem, mogło Ci bez problemu i jeszcze z nawiązką zwrócić całą Twoją inwestycję w tę wiedzę.
Załóżmy, że po tym szkoleniu wziąłeś w podnajem tylko jedną kawalerkę, która daje Ci 250 zł miesięcznie (osobiście nie mam ŻADNEJ, która przynosiłaby mniej niż 300 zł, ale załóżmy, że Twoja pierwsza poszła Ci gorzej).
Wychodzi więc, że już w pierwszym roku przyniesie Ci ona 12 x 250 czyli 3000 zł.
To tylko jedna kawalerka i tylko pierwszy rok. A przecież będzie Ci ona generować dochód jeszcze przez kolejne lata.
A przecież mając tę wiedzę, jak sam widziałeś – możesz inwestować szybko i masowo, bo nikt i nic z zewnątrz (banki, zdolność kredytowa, wahania rynkowe) Cię nie ogranicza.
Możesz to powtarzać i powtarzać tyle razy, ile zechcesz, aż zbudujesz cały portfel nieruchomości w podnajem.
Dlatego mam nadzieję, że uznasz cenę całego szkolenia w kwocie 1987 zł za naprawdę korzystną. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że za tę jednorazową inwestycję otrzymujesz gotowy i sprawdzony w polskich warunkach kompletny przepis na wielokrotnie większy comiesięczny przychód.
A żeby jeszcze pozbawić Cię wszelkich obaw, masz moją 100% gwarancję satysfakcji:
Dzięki niej Twoja pierwsza inwestycja w podnajem będzie w 100% trafiona, bo to TY sam ocenisz jej rezultaty.
Do zobaczenia w Warszawie!
Zapisy na szkolenie w dniach 14-15 marca 2015 r. zostały zamknięte.